Sdílet

Tweet

Goodgame Disco, noční klub v plném proudu

Goodgame Disco

Někdo by o mě řekl, že jsem tak trochu zvláštní. Já osobně raději upřednostňuji výraz extravagantní a na tom ani zdaleka nevidím nic špatného. To že neulítávám na seriálech nevalný kvality, by mě mělo spíše povznášet nad masy. Jenže vystoupit z řady se příliš nenosí a tak za svůj účes v metalovém stylu na mě celé mládí koukali přes prsty. No jo, přeci jen v té době byla ona unifikace na úplně jiné úrovni než dnes. Pak však přišla ona, všemi oplývaná revoluce a s ní příležitost se prosadit v čemkoliv. Konečně jsem se mohl pustit soustruhu a pustit se do něčeho, co mě celý život bavilo, kvalitní hudba. Sice jsem původně neplánoval přímo otevření nočního klubu, ale když už se ta příležitost naskytla, byl by hřích ji nevyužít. Majitel nedaleké diskotéky se dostal do finanční tísně, což ho nakonec dovedlo až ke krachu. Prostory jeho klubu se tak staly za velice zajímavých podmínek dostupnými i někomu, kdo má hluboko do kapsy. Ošuntělá fasáda budovy sice není zrovna reprezentativní ukázkou úspěšného zavedeného klubu, avšak s tím se postupně něco udělá. Podstatné je, že nám tu zůstalo nějaké to základní vybavení a nic nám nebrání se do tohoto nočního života vrhnout po hlavě. Jedinou podmínkou je dunící aparatura a nikdy nespící barman. A jelikož oboje máme k dispozici, nic nám nebrání otevřít.

Bez debaty je naší prioritou nahnat do klubu dostatek lidí. To se ale snadněji řekne, než udělá. Bude zapotřebí přijít s nějakým fíglem, co vzbudí pozornost. Rozhodně se nic nezkazí uspořádáním nějaké tematické akce. Zpočátku není nijak velký výběr alternativ, to se však časem spraví a bude dostatek prostoru pro fantazii v uspořádávání těchto akcí. Na začátek přeci stačí i něco menšího, hlavně že se o tom bude povídat a upoutá to pozornost potencionálních návštěvníků. Další nespornou výhodou uspořádané akce je škála speciálních úkolů, co dokáží nejen pobavit. Za zdárné splnění přichází i odměna, jíž rozhodně nepohrdneme. Přeci jen prozatím nemáme příliš velké finanční rezervy a je tolik věcí, co je potřeba předělat. Ale to je v plánu až postupem času. Stále tu řešíme otázku přilákání pozornosti lidí. Při delším zamyšlení přichází jednoznačné řešení. Nic neupoutá zvědavost lépe, než přítomnost známe osobnosti. A jelikož bydlíme ve městě zázraků, není až tak složité si nějakou tu celebritu opatřit. Na nějaké velké vyskakování nemáme jméno, takže si budeme muset vystačit s nějakou tou vycházející hvězdičkou. Ale i ta stačí k tomu, aby se u nás objevilo dostatek zvědavců. Bod jedna, upoutání pozornosti máme tedy za sebou a můžeme se pustit do další fáze podnikání. A tou není nic jiného, než příchozí u sebe v klubu udržet. Jak se totiž brzy přesvědčíme, přilákat pozornost je jedna věc, avšak přimět lidi, aby své těžce vydělané peníze utratili zrovna u nás je věc druhá.

I na tu hra nabízí pár maličkostí. Když se jimi budeme řídit, tak se nemusíme obávat o dostatečnou návštěvnost. O návštěvníka je potřeba v první řadě pečovat. Když máme pocit, že se někdo nebaví v dostatečném tempu, tak nic nenastartuje lépe, než mu věnovat písničku na přání. Nic to nestojí a dotyčnému to dozajista udělá radost. Další variantou, jak upoutat něčí pozornost je darování drinku zdarma. Není snad ani potřeba zdůrazňovat, jak si za pár drobných můžeme zvednout oblíbenost. A o tu jde především. Čím jsou návštěvníci spokojenější, s tím větší vervou se vracejí i s přáteli. Pro pohodlí bavících se lidí je tedy potřeba udělat maximum. Tedy pokud někde zahlédneme rušivý element, tak se s ním musíme neprodleně vypořádat. On takový značně podnapilý jedinec se žaludkem na vodě není zrovna zdrojem dobré nálady. To samé platí o agresivním jedinci. Jeden takový pitomec úplně stačí k tomu, aby otrávil večer celé skupince. Zkrátka je v našem zájmu se s takovými jedinci hned v zárodku vypořádat. Jakmile nastanou potíže, nastal okamžik využít služeb vyhazovače. Od toho také pobírá svůj plat, aby se cítili lidé v bezpečí.

Starat se o prosperující klub není žádná sranda. Je potřeba dohlížet na spoustu drobností. Jen při fungování všech aspektů jsou lidé spokojeni, a pokud jsou spokojeni oni, jsme i my. Se stoupající popularitou rostou i naše zisky. Když už se nám podařilo něco ušetřit, tak není na škodu zapracovat i na technické části. Pod tímto spojením si představme hudební aparaturu, výzdobu a dozajista by jsme se neměli bránit rozšíření prostor. V tomto ohledu je hodně co vylepšovat, abychom se mohli začít chlubit i nějakou tou hvězdičkou za luxus. Jo, život majitele nočního klubu není taková nekonečná pařba, jak by se na první pohled mohlo zdát. O tom se však můžeme přesvědčit v Goodgame Disco. A ano, i tento kousek od německých vývojářů si můžeme zahrát zcela zdarma, aniž by jsme to nějak výrazně pociťovali. To je holt výhoda tohoto typu her. Když nejsme nijak nároční a dokážeme si počkat na správný okamžik, tak nakonec svých cílů dosáhneme. Takže co ještě dodat? Snad jen pochválen buď Ozzy Osborne.