Sdílet

Tweet

Goodgame Poker, nejhranější karetní hra online

Goodgame Poker

Trocha toho vzrušení a adrenalinu k životu tak nějak patří. Ne každý však vyznává zrovna extrémní adrenalinové sporty. Takový lidé potřebují ke štěstí svištět hlavou dolů z nebes a doufat, že se jim ten padák opravdu otevře. Co si budeme povídat, takováto zábava není určená pro každého. Většina lidí si co se vzrušení týče vystačí s běžně dostupnými prostředky. K nim patří i hraní her. Ona ta nejistota s možného výsledku dokáže také pořádně nastartovat. Zvláště, když posléze jde ještě o nějakou tu vsázku. To je nejspíše důvod, proč tolik lidí propadá hazardování. Ve skrytu duše vědí, jaké mají mizivé šance být úspěšným, přesto si nemohou pomoci, potřebují svoji dávku adrenalinu. Ten si však můžeme dopřávat i jinak, než posedáváním u automatu. Ten je naprogramován tak, aby v konečném výsledku vždy vyhrával provozovatel. To ovšem neplatí o pokeru. Ač je mnohými taktéž považován za hazardní hru, opakem je pravda. Poker je hrou pravděpodobnosti, je jen na jeho hráčích, zda si to jsou schopni uvědomit. V každé fázi hry si můžeme propočítat procentuální šanci na výhru. Tomu také profesionálové uzpůsobují své sázení. Jejich cílem je přes drobné řízené ztráty dojít k velké výhře, co jim bohatě pokryje dosavadní ztráty. To je základní pointa, s níž by do hry měl vstupovat každý.

Avšak realita je trochu jiná, mnoho lidí sází naprosto nelogicky, mnohdy i v okamžiku, kdy ještě nemají k dispozici ucelený obrázek o stavu partie. Teď samozřejmě nemluvím o partii, v níž by šlo o reálné peníze, nýbrž o hraní jen tak pro zábavu. To si můžeme zkusit i v podání Goodgame studia. Jejich podání Pokeru je výtečně zpracováno a staví na komiksově laděné grafice, která je pro ně tolik typická. Zajímavé grafické pojetí tak nabízí odlehčenou atmosféru nejhranější karetní hry. Ano, poker se řadí k nejvíce hraným hrám i celkově. Mluvíme-li v dnešní době o pokeru, máme s největší pravděpodobností na mysli variantu pojmenovanou Texas Hold'em. Výhody této varianty jsou nesporné, jde o velice svižnou hru, kdy je partie odehrána během několika minut. Navíc dává každému možnost systematicky rozdělit sázky do logických celků. Pravidla zkrátka pamatují na onu zlatou pravdu o řízení ztrát i zisků. Hráči po složení zápisného obdrží dvě karty. Z nich toho prozatím příliš nevyčtou, takže by se v prvním kole sázení měli zatím držet při zemi. Až když jsou na stůl vyloženy tři společné karty, již můžeme začít uvažovat o svých možnostech získat nejvyšší kombinaci. Tyto propočty zohledňujeme v dalším kole sázek. Po nich následuje vyložení další společné karty, jíž následuje další sázení. Po vyložení poslední, tedy páté společné karty, již známe finální hodnotu své kombinace. Na to můžeme zareagovat snahou navýšit bank, aby případná výhra stála za to.

V každém kole navyšování sázek by měl hráč brát zřetel na odhadované šance. Sice to zpočátku vypadá jako naprosté sci-fi, avšak s postupem doby, jak narůstají odehrané partie, se to začíná stávat přirozeností. I když jen velice malému procentu se to podaří dotáhnout k dokonalosti. A právě toto malé procento každoročně hraje na turnaji o astronomické výhry. Pro tyto profesionály je získání pozvánky na takovýto turnaj celoroční prací. Ono totiž posléze stačí jedinkrát vyhrát, aby byli doživotně zajištěni. Ale na této úrovni se nemá cenu o pokeru bavit. Většina lidí u něho zůstává jen v rámci zábavy a pro tyto účely je Goodgame Poker přímo stvořený. Je jedno, kdy si najdeme trochu času usednout k virtuálnímu stolu. I za pokročilé noci vždy narazíme na dostatek spoluhráčů lačnících po troše toho vzrušení. Navíc si můžeme vybírat místnosti dle svých herních možností. Nemá smysl přisednout k pokročilým hráčům, co hrají na jednu partii o žetony, co my máme k dispozici celkově. Jak jsem se v předchozích řádcích snažil říci, naším cílem je řídit riziko. Takže maximální sázky musí korespondovat s předem danou částí žetonů. Další nespornou výhodou online pokeru je časová nenáročnost. Mám-li třeba jen 10 minut volna, nic mi nebráni sednou k počítači a odehrát dvě, tři partie a pak se vrátit ke svým povinnostem. Nikdo nás nenutí odehrát jistý čas, abychom vůbec dokázali držet krok s protivníky, což je častý neduh mnoha jiných her. U karetního zápolení mohu odehrát libovolně mnoho partií a stejně mám stále stejné šance na výhru. Jediný čím je protivník vybavenější od posledně, jsou zkušenosti.

U Goodgame studia se do své hry rozhodli zakomponovat i turnajový mód. Takže nejsou ochuzeni ani vyznavači trochu toho adrenalinu, kdy o něco jde. Vzhledem k tomu, že turnaje probíhají během celého dne, tak se vždy najde příhodná doba změřit síly s těmi nejlepšími na serveru. V turnaji platí stejná pravidla jako u standartní partie. Jen se hraje tak dlouho, dokud jediný hráč nezíská všechny žetony ve hře. Za výhru v turnaji následně získá body do žebříčku, jenž je jeho takovou vizitkou úspěšnosti. Když jsme u výčtu výhod, tak by slušelo zmínit i jasnou nevýhodu. K pokeru obecně patří i blafování. Tedy dovednost číst soupeřovi grimasy a z nich usuzovat, jak vysoké karty drží v ruce. Na základě tohoto faktu je součástí i pravý opak, tedy snažit se protivníka zmást natolik, aby sázel vysoko, i když nemá tak dobré karty, jak si myslí. O tuto stránku hry jsme v online podobě ošizeni. To je dozajista škoda, ale nic nám nebrání se o víkendu sejít s přáteli a ty pak oslnit svými dovednostmi, jenž jsme během týdne pilovali ve chvílích volna. Velkou výhodou je i jednoduchost hry. Pravidla velice rychle pochopí každý. Takže napadá vás ještě nějaký důvod, proč si nezahrát?